072-3950680

חייגו לקבלת פרטים

9:00 - 18:00

שעות פעילות

תפריט
רוצה להגיע ישר לתפריט, מחירים ותמונות שיעשו אותך רעב/ה?

איך להכין קרואסון חמאה?

מתכון לקרואסון חמאה

אם תשאלו אותי, תמיד כשאני חושבת על צרפת והאלגנטיות של פריז, מיד עולים לי זיכרונות שלא בהכרח מגיעים כתמונה, אלא בעיקר כניחוחות. הניחוח של אינספור המאפיות שמציעות כל טוב, ומשתלבות היטב בכל התפאורה שמסביב.

אם תשאלו אותי, טעמים נפלאים של אוכל טוב, לא מתבטאים רק בדרך ההכנה ובהקפדה על המתכון הנכון, אלא גם באווירה שמחדדת לנו את החושים, ומעשירה את כל החוויה בשפע של תחושות. תפס אתכם מזג אוויר סגרירי, אך כזה שמביא נחמה טובה ללב? אני אישית, תמיד רואה בבואו של החורף כיריית פתיחה! הגיעה השעה לעטוף את הבית בניחוחות מתוקים ונפלאים.

את המתכון הבא אני כותבת לכם בתקופת הקורונה, אחרי שקראתי באתר הנפלא הבא: https://www.francophilesanonymes.com/ שעוסק כולו בצרפת על התיירות שבה, התרבות וההיסטוריה המרתקת. ככלל, אני נורא ממליצה על האתר ומפרגנת לו בשמחה רבה :), ולנוכח האווירה שאליה נכנסתי, הכנתי לכם את כתבת המתכון הקצרה הבאה.

קרואסון חמאה

רכיבים

500 גרם קמח לבן

140 גרם מים

140 גרם חלב

55 גרם סוכר

40 גרם חמאה רכה

11 גרם שמרים

12 גרם מלח

אופן ההכנה

אז חשוב לומר שיש להיאזר בסבלנות. ראשית עלינו להכין את הבצק והבצק איך נאמר, לא נעשה בתוך מספר דקות או אפילו שעות. בדרך כלל נהוג לעשות את הבצק ברכב.

שלבו את הרכיבים ביחד, ולושו בשך 3-5 דקות עד להתאחדות הרכיבים. מומלץ ללוש בקצב נמוך עד בינוני, ולכן אני ממליצה לרוב על שימוש במג'ימיקס או כל מכשור אחר ללישת בצק באופן ססיטמטי ואחיד.
עזבו את הבצק בצורת דיסקה. חשוב לציין שלא לסיים את פעולת הלישה בצורת כדור. הכניסו את הדיסקה שיצקתם מן הבצק אל המקרר בתוך כלי ייעודי וכסו אותו בניילון.
השאירו אותו כך לכל הלילה.

חתכו חמאה לרצועות וסדרו את חתיכות החמאה על נייר אפייה עד להשלמת צורת ריבוע של 15 ס"מ על 15 ס"מ. כסו את החמאה בשכבה נוספת של נייר אפייה ושטחו אותה עם מערוך. המטרה היא שפיסת החמאה תתאחד לריבוע של 10 ס"מ. חתכו וישרו את שולי החמאה ושטחו מעט שוב. לאחר מכן הכניסו את החמאה למקרר.

עתה, הוציאו את הבצק מהמקרר, ובעזרת מערוך רדדו את דיסקת הבצק עד שתהיה כריבוע של 26 ס"מ על 26 ס"מ. הוציאו את החמאה שקיררתם מן המקרר, הניחו אותה בתוך ריבוע הבצק, וקפלו כל אחד מדפנות הריבוע של הבצק כלפיכם.

עתה, כאשר הבצק אוטם בתוכו את לוח החמאה שקיררתם; פצרו מעט קמח על מערוך והחלו לרדד את הבצק עד שיתקבל מלבן של עשרים סנטימטרים על 60 סנטימטרים.
כסו את הבצק והכניסו למקרר עד לבוקר למחרת.

עתה זה החלק המרגש ביותר. חלקו את הבצק למלבנים ואת המלבנים חתכו באלכסון לקבלת צורת משולש ישר זווית. זוהי תחילתה של הטכניקה שאיתה משיגים את המראה המוכר של הקרואסון.
רדדו בעדינות את הצרועות שהתקבלו, ולאחר מכן גלגלו אותן עד לקבלת הצורה המקובלת.

הכניסו את הקרואסונים לתנור שחומם מראש ל-180 מעלות, הברישו אותם עם ביצה שטרפתם, ואפו למשך רבע שעה עד להזהבה וטפיחה.

תיאבון!

קצרים בזמן?
נשמח לחזור אליכם עם כל הפרטים:

Call Now Button